Program zajęć

PROGRAM ZAJĘĆ

Czas spędzony w przedszkolu to czas wypełniony zabawą,  zajęciami i atrakcjami dla dzieci.
Grupy przedszkolne w naszym przedszkolu liczą do 20 dzieci.  Dziećmi opiekuje się 2 nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Optymalna liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, daje możliwość nawiązywania kontaktów z innymi rówieśnikami, umożliwia indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednią realizację podstawy programowej pod kątem jak najlepszego przygotowania do udziału w życiu szkolnym.
W grupach najmłodszych dzieci mają możliwość poobiedniego odpoczynku na wygodnych leżaczkach. Każde dziecko które korzysta z poobiedniej drzemki ma swój, podpisany imieniem i nazwiskiem leżaczek. Dzieci które nie potrzebują snu, spędzają ten czas na zabawie, rysowaniu, słuchaniu bajek, zabawach stoliczkowych.

W godzinach popołudniowych odbywają się zajęcia dodatkowe w ramach czesnego oraz zajęcia fakultatywne dodatkowo płatne.
  • Codzienne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone przez wychowawcę w tym w języku angielskim wzbogacone nowoczesnymi pomocami multimedialnymi
  • Gimnastyka poranna
  • Gimnastyka buzi i języka
  • Logopedia
  • Spotkania z literaturą dziecięcą
  • Twórcze zajęcia plastyczne
  • Zajęcia muzyczno-ruchowe
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi oraz  przedstawicielami różnych zawodów
  • Wyjścia do Teatru i Filharmonii.
  • Warsztaty edukacyjne w Geoparku Kielce oraz Energetycznym Centrum Nauki
  • Warsztaty w księgarni edukacyjnej dla dzieci
  • Zajęcia szachowe
  • Zajęcia z native speakerem prowadzone w języku angielskim